Çocuklarınızla Kanada'da eğitim alın ve yaşayın!

Üniversiteye hazırlık

Üniversite ve Yüksekokullara Erişim(Ingilizce)

ECLC Broşür 

(Ingilizce)

ECLC Program Bilgisi 2020 (Türkçe)

Başvuru Formu (Ingilizce)

Reşit olmayan öğrenci sözleşmesi(Ingilizce)

Homestay
(Ingilizce)

Halifax

Halifax Hakkında

Halifax, Kanada’nın Atlantik sahilindeki en büyük kentidir. Yüksekokul ve üniversitelerin çok fazla olduğu bu bölge heyecanlı festivalleri, ilgi çekici kültürel aktiviteleri ve canlı gece hayatıyla oldukça hareketlidir. Geniş alanlarda mekanların yer aldığı Kuzey Amerika'nın "board walk" kültürüne sahip şehrimizde, yaz mevsimi boyunca canlı müzik, ev yapımı butik biralar ve dünya çapında ünlü balık yemeklerinin tadını çıkarabilirsiniz. Şehrin hemen dışına çıktığınızda ise sörf, snowboard, kayak, kano, doğa içinde kamp, Atlantik okyanusunda sahillerinde yüzmek ve muhteşem manzaralar eşliğinde yürüyüş yapmak gibi bir çok aktivite yapma imkanı yakalarsınız.

Neden Halifax?

• Toronto, Calgary ve Vancouver ile karşılaştırıldığında, çok daha ekonomik bir şehir.

• Kampüsümüze yakın 10 adet üniversite ve yüksekokul var.

• Kanada’nın kış mevsimini en hafif geçiren şehirlerinden biri.

• Nüfusun %97’si İngilizce konuşuyor.

East Coast

ECLC Hakkında

ECLC, pekçok kere, Halifax’ta En İyi Dil Okulu ödülüne sahip olmuştur. Okulumuz, diğer yerel İngilizce kurslarına nazaran daha fazla üniversite ve yüksek okulun yolunu açar, ve mezunlarının %90’ından fazlasının üniversitedeki ilk yıllarını başarıyla tamamlamasını sağlar. ECLC, üniversiteye hazırlanmak, İngilizcenizi geliştirmek ve bir üst seviyeye taşımak ve herhangi bir İngilizce sınavında başarılı olabilmek için, mükemmel bir seçimdir! 

 

Pathway Partner'larımızdan birinde çalışan öğrenciler, bir Kanada üniversitesi veya yüksek okulundan mezun olduktan sonra Kanada’da çalışma izni almaya hak kazanırlar. Ayrıca ECLC, Nova Scotia hükümeti tarafından denetlenen ve onaylanan bir Özel Kariyer Okulu olduğu gibi, aynı zamanda resmi bir IELTS Test Merkezi’dir.

Neden ECLC?

• Birçok yıl Halifax’ta En İyi Dil Okulu ödülü sahibi olduk.

• Bölgedeki diğer dil okullarına nazaran çok daha fazla yüksekokul ve üniversiteyle iletişim içerisindeyiz.

• Yüksekokul ve üniversitelere hazırlık konusunda oldukça başarılı, en yüksek mezun oranına sahip dil okuluyuz.

• özel olarak seçilen öğretmenlerimizle yüksek kalitede, bağımsız olarak değerlendirilmiş eğitim programları sunuyoruz.

• Kapsamlı Online Seviye Tespit Sınavları ile siz daha gelmeden seviyenizi belirliyoruz.

• Ücretsiz, her şeyi kapsayan üniversite başvurusu desteği veriyoruz.

• İsteğe bağlı, gönüllü etkinliklerle dahil her hafta sosyal ve kültürel aktivitelere dahil olma fırsatı tanıyoruz.

• Okulumuzun yeri, Halifax şehrinin tam merkezinde!

Üniversite ve Yüksekokullara Erişim

• IELTS ve TOEFL gerekmeden başvuru imkanı

• 20’den fazla üniversite ve yüksekokullarla ortaklık

• Şarta bağlı kabul mektubu

• Akademik danışmanlık

• Ücretsiz üniversite ve yüksekokul başvuru hizmeti

University & College Pathway (UCP)

Hedefimiz

UCP programının seviyeleri, öğrencilerin akademik bağlamda okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini artırmaya odaklanır.

 

Öğrenciler, bu becerileri geliştirmek için;  

• Akademik yazı yazma ve referans alma

• Konuşma, seminer dinlemek ve not almak

• Okuma ve değerlendirme

• Düzeltme ve redaksiyon

• Sunum yapma ve seminer hazırlama

• Etkili araştırma

• İntihalden kaçınma

• Akademik dil

• Konuşma yapma

• Münazara, gibi akademik konulara yoğunlaşır.

Programdaki tüm derslerin, kişilerarası beceriler geliştirme, kültürler arası farkındalığı artırma ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirme gibi önemli yan amaçları vardır. Öğrenciler, programın ve programdan yer alan her dersin gereksinimlerini başarıyla yerine getirebilmek için, büyük ölçüde problem çözme ve takım çalışmasından destek alırlar.

İLK GÜN SİZİ NELER BEKLİYOR?

 

Öğrenciler okula ilk geldiklerinde, önce ECLC Seviye Belirleme Sınavı’na girecek ve sınav sonucunda, bilgi düzeylerine göre 6 seviyeden birine yerleştirileceklerdir. Sınıflarımız 8 ila 10 kişi arası alacak şekilde düzenlenmiştir. ECLC öğrencilerinden olgun, motive ve öğrenme konusunda ciddi olmaları beklenmektedir. Programa katılan herkesin, diğer ECLC öğrencileriyle aynı ortamda olacakları göz önünde bulundurularak, bir yetişkin ortamına uygun davranmaları, derslere tam katılımları ve okul içinde “Sadece İngilizce” kuralına uymaları gerekmektedir.

Ortak okullar

IELTS HAZIRLIK (IP) / IELTS UZMANLIK (MI)

İngilizcelerini geliştirmek ve IELTS sınavına girmek isteyen öğrenciler için. IP, İngilizce becerilerini bir üst seviyeye taşımak isteyen ve aynı zamanda IELTS sınavına girmek isteyen öğrenciler için tam zamanlı bir programdır.

IP, İngilizce becerilerini bir üst seviyeye taşımak isteyen ve aynı zamanda IELTS sınavına girmek isteyen öğrenciler için tam zamanlı bir programdır. IP öğrencileri, sabahları genel İngilizce eğitimi alırken, öğleden sonra ise IELTS sınavına hazırlanır. IP, Seviye 300 ile başlar.

MI, İngilizce iletişim becerilerini geliştirmek isteyen ve aynı zamanda IELTS sınavına girmek isteyen öğrenciler için tam zamanlı bir programdır. MI öğrencileri sabah IELTS için hazırlanırken ve öğleden sonra bir EC seçmeli dersi alırlar. MI, Seviye 400 ile başlar.

İNGİLİZCE İLETİŞİM (EC)

Konuşma ve dinleme konusunda akıcı bir İngilizce isteyen öğrenciler için. Genel İngilizce Programı olan EC, her seviyedeki öğrenciler için uygundur. Öğrenciler ECLC seviye 300’e ulaştıklarında iki dersten birini seçebilirler. Dinamik Konuşma ile rol yaparak, münazaralara katılarak, tartışmalar veya röportajlarla konuşma becerilerini geliştirebilir veya Yaratıcı İngilizce ile dört konu başlığı altında İngilizceyi eğlenerek öğrenebilirler; İngilizce ve Yiyecekler, İngilizce ve Sanat, İngilizce ve Medya, İngilizce ve Müzik. Her konu 4 hafta sürmektedir.

ÇALIŞMA HAYATI İÇİN İŞ İNGİLİZCESİ (BEW)

Kişisel olarak veya mesleki yaşamları için profesyonel İngilizce becerilerine ihtiyaç duyan öğrenciler için. BEW, öğrencileri profesyonel İngilizce iletişim becerilerini geliştirerek uluslararası platformda ve iş hayatında başarılı olmak üzere hazırlar. Öğrenciler bu ders ile profesyonel iş dünyasında, her duruma başarıyla dahil olabilmek için ihtiyaç duydukları dil becerilerini kazanacaklardır. Bu ders ayrıca kavramların pratik olarak uygulamalarını ve günümüz iş yerindeki kullanım deneyimi de sunacaktır. BEW öğleden sonra seçmeli derslerinden biridir ve seviye 300 ile başlar.

EBEVEYNLER İÇİN İNGİLİZCE (EP)

Sağlam bir temel ile İngilizce öğrenmek isteyen, okul çağında çocuğu olan yoğun ailelere uygun ders programı. EP, ebeveynlerin Kanada toplumuna uyum sağlamak için ihtiyaç duydukları günlük İngilizceyi öğrenmelerine yardımcı olur. Her seviye 15 hafta sürer ve dersler haftada 20 saattir. Her Cuma öğleden sonra öğrenciler, o hafta öğrendiklerini ve kelimeleri pratik etmelerini sağlayan bir seminere katılırlar. EP’nin başlangıç tarihleri, okulların açılmasına paralel olarak Eylül, Ocak ve Şubat aylarındadır.

ECLC Program Bilgisi 2021

GENEL PROGRAM BİLGİSİ

Yoğun program, haftada 25 saat ders ve 5 saat sosyal aktiviteden oluşmaktadır. ECLC'de bir yılda beş dönem vardır ve her dönem 10 hafta sürer. Dönem başlangıç tarihleri, genelde tavsiye edilen başlangıç günleridir, fakat öğrenciler herhangi bir Pazartesi başlayabilirler. Her dönem, öğrenciler haftada bir değerlendirilecektir. ECLC toplamda 7 seviye sunar: Temel Program ve ardından 100’den 600’e kadar 6 seviye.

Dersler genellikle Pazartesi’den Perşembe’ye 08:45 ve 15:30 saatleri, Cuma günleri ise 08: 45-12: 00 saatleri arasındadır.

Bize Ulaşın

Thank you!